HİZMETLERİMİZ

KARA TAŞIMACILIĞI

Akçakara Lojistik, tüm Avrupa ve Rusya, Türkiye Cumhuriyetlerine CMR sigortası ve Akçakara Lojistik güvencesinde karayoluyla frigolu tırlar ile sebze, narenciye ve tenteli tırlar ilede kuru yük taşımacılığı yapmaktadır.

Akçakara Lojistik; kendi frigolu ve özmal tenteli tırları antlaşmalı ve aracı olduğumuz transport firmalarının tüm araç filoları, çevreye duyarlı EURO 5 standartlarında yeşil ve sessiz motorludur. Akçakara Lojistik, uluslararası kara nakliye bölümü, Avrupa ve Rusya’ya yaptığı taşımalarda, yıllık asgari 5.200 tır, 135.200 palet, 111.800.000 kg. iş hacmine sahiptir.

Aracı olduğumuz transport firmalarımız; Türkiye,Moldova, Russia,Gürcistan ve Ukrayna Sırbistan, devlet plakalı transport firmalarıdır.

Akçakara Lojistik yurt içinde ise; tenteli 13,60 mt. tırlar ile, tüm ihracat bölgelerinden Zonguldak, Samsun ve Trabzon limanlarına karayolu ile sebze ve narenciye sevkiyatlarını gerçekleştirmektedir.

DENİZ TAŞIMACILIĞI

Denizyolu taşımacılığında antlaşmalı olduğumuz acentelerimizle ihracat servislerimizle (depolama, gümrükleme, aktarma, transit, kapıdan kapıya teslimat ve dahili konteyner taşıması, komple gemi kiralama ve gemi acenteliği) hizmeti sunmaktayız.

1998 yılında faaliyete geçen Akçakara Lojistik kara taşımacılığı; merkezi Samsun’da bulunan ”VİRA-M GEMİ KONTEYNER ACENTASI” sahibi Mehmet Yıldırım bey destekleriyle; iştirakçi firmalarımızdan gelen talepler üzerine, deniz taşımacılığı sökterine hizmet verebilmek için, bünyesine 2001 yılında Akçakara Lojistik deniz taşımacılığını dahil etmiştir.

Akçakara Lojistik, Zonguldak-Samsun-Trabzon gibi Türkiye’nin en önemli limanlarında saygı değer ihracatçılarımıza, denizcilik alanında VİRA-M GEMİ KONTEYNER ACENTASI ile beraber hizmet vermektedir.
Antalya, Fethiye, Alaşehir, İzmir, Çanakkale, Bursa, Mersin, Adana, Antakya, Denizli, Ürdün, Suriye, Mısır, Kıbrıs'daki tüm yaş sebze ve narenciye ihracatçılarımıza Zonguldak, Samsun ve Trabzon limanlarından günlük; Skadovski, Evpatoria, Novorossiysk ve Soçi limanlarına, direk antlaşmalı gemilerimiz ile dönüşümlü Line seferler yapmaktayız.

Antlaşmalı gemilerimiz; paletli yükleme, dorse ve termoking frigo tır taşımaya müsayit RO-RO ve Box-Anbarlı 4,5mt. Draflı, 77mt. ile 123mt. boyunda, minumum 40, maksimum 90 dorse ve dökme palet taşıma kapasiteli, son sistem donanımlı gemilerdir.

Akçakara Lojistik & Vira gemi acentası gurubu; Zonguldak-Skadovski/Evpatoria, Samsun-Novorossiysk, Trabzon-Soçi Limanlarına yıllık asgari 80 gemi, 96.000 palet, 100.800.000 kg. iş hacmine sahiptir. Akçakara lojistik ve Vira Denizcilik 13.10.2008 ve 19.01.2009 tarihleri arasında 33 BOX-ANBAR GEMİ yükleyerek, Samsun Limanında en büyük deniz taşımacılık firmalarını geride bırakarak, bir ilke imza atmış ve hakkettiği yere gelmiştir.